Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 154 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS


   .


    Jak to zrobić?? Przede wszystkim nie wiedziałem, kim SĄ te dzieci…. Autyzm był mi obcy… ucieszyło mnie to, ze mogę im pomóc, przyczynić się do tego by poprzez fotografie coś pokazać, niesamowite dzieci. To portrety dla nas. Chcę przybliżyć ludziom ich spojrzenie, tak czyste… szczere, które jest jedynym oknem łączącym dwa światy… ich wewnętrzny – tak trudno dostępny dla otoczenia, a zewnętrzny – prawdopodobnie, doskonale nam znany .
    Stając przed młodym człowiekiem dotkniętym autyzmem, staram się dostrzec jego problem, pomimo tego, że jego twarz może nie wyrażać tego wprost. Nie uzewnętrznia nam tego, co naprawdę może dziać się w środku. Czy nie jest tak, że nie zawsze człowiek uśmiecha się kiedy jest mu wesoło bądź smuci kiedy jest mu smutno? Czy tak naprawdę jest?? Nie wiem.
    Chcę przez ten ułamek sekundy zatrzymać czas, to ulotne spojrzenie, to JEGO JA, mając świadomość jak ważny jest ten moment. Nie chce nic zmieniać, dodawać, a stać się w pewnym sensie łącznikiem. Te proste portrety sprowadzam do minimum formy, odrzucam wszystkie te elementy, które mogłyby wpłynąć na czystość odbioru, bądź poznanie. Zostają oczy i twarz, po prostu buzia. Użyłem minimum światła starając się przy tym by stało się ważne, próbując podkreślić niesamowitą aurę tych dzieci, coś o czym nie potrafię powiedzieć a jest.
      Cieszę się że mogłem poznać tych wspaniałych, młodych ludzi którzy rzucają na świat światło przez wielu nie dostrzegane. Wykonać te portrety i podzielić się tym co widziałem na matówce aparatu – piękne dzieci którym ktoś musi pomóc zrozumieć czym jest JEGO JA.

                                                                                                                     Marek Józwa
.


  

    Podczas sesji fotograficznej powstał krótki film dokumentalny, obrazujący pracę fotografa

z dziećmi - realizacji
Anny Drupka..Podziel się
oceń
2
0

komentarze (68) | dodaj komentarz

JEGO JA - dokumentacja - Anna Drupka

czwartek, 22 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  7 046  

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl